Sara Ackerman je najpredávanejšia autorka USA Today. Prečo? Lebo píše knihy o láske a živote a všetkých ich chaotických a krásnych nedokonalostiach. Verí, že svet potrebuje povznášajúce a potešujúce príbehy. Takéto autorky bývajú najpredávanejšie všade. Ako to bude u nás? K tomu môžete prispieť aj vy…

Sara sa narodila a vyrastala na Havaji na príbehoch svojich rodičov a starých rodičov, ktorí tam žili v čase, keď k nim prišla vojna. Jej starý otec bol riaditeľom strednej a základnej školy v Honoka’a a jej stará mama bola učiteľkou. Rozprávali o námorníkoch, ktorí cez víkendy táborili v ich obývačke, o tom, že ich skoro zastrelili, keď kráčali v noci po ulici, o africkom levovi, ktorý žil s vojakmi, a o tom, že sa ukryli v lávovej trubici, keď prvýkrát zachytili útok. Vtedy zúril strach a paranoja, ale aj odvaha, sila a nádej. Sárine romány vychádzajú z týchto spomienok a osvetľujú obyčajných ľudí, ktorí robia neobyčajné veci.​
Sara študovala žurnalistiku a neskôr získala postgraduálne tituly v psychológii a čínskej medicíne.
Spomeňme zopár z jej obľúbených vecí bez konkrétneho poradia – turistika, domáca pizza, pozorovanie hviezd, knihy, domáce pivo, jej úžasný priateľ, šnorchlovanie, horské potoky, priatelia a zvieratká.
V skutočnosti všetky jej romány nejakým spôsobom, tvarom alebo formou obývajú zvieratá – psy, somáre, morské korytnačky, kura bez peria, ohrozené havajské vrany, kone a dokonca aj lev. Keď práve nepíše alebo neučí, nájdete ju v horách alebo v oceáne, kde čerpá väčšinu inšpirácie. Obviňuje Havaj zo svojej závislosti na písaní a cíti nekonečnosť inšpirácií z jej lona.
Jej knihy boli označené aj ako „nezabudnuteľné“, „svieže a úžasné“ a „výborne napísané“.

Spoznajte jej slávny román, v českom jazyku, Tajomstvo lúštiteľky kódov (2024) aj u nás, na mojE-knihy:
Geniálny ženský lapač kódov. „Nerozbitný“ japonský námorný kód. Pilot na prísne tajnej misii, ktorá by mohla zmeniť priebeh druhej svetovej vojny. The Codebreaker’s Secret je oslnivý príbeh lásky a intríg odohrávajúci sa v najtemnejšej hodine Ameriky. To sú príťažlivé magnety tohto príbehu.

  1. Ako zúri vojna v Tichomorí, Isabel Cooper a jej kolegovia sa chúlia v „žalári“ na Station HYPO v Pearl Harbor a dešifrujú tajomstvá získané z éteru v pretekoch o zvrhnutie nepriateľa. Izabela má len jedno želanie: pomstiť smrť svojho brata. Čoskoro však zistí, že život má iné plány, keď stretne jeho najlepšieho priateľa, pilota, ktorý má vlastné tajomstvá.
  2. Začínajúci novinár Lu Freitas prichádza domov na Havaj, aby informoval o slávnostnom otvorení očarujúceho hotela Mauna Kea Beach, Rockefellerovho najnovšieho a najväčšieho projektu. Keď sa stratí významný hosť, Lu vytvorí spojenectvo so zastrašujúcim skúseným fotografom, aby odhalili záhadu. Títo dvaja odhalia šokujúci objav, ktorý rozprúdi spomienky a odhalí tajomstvo s rozbuškou z vojnových čias. Tajomstvo, ktoré dokáže rozlúštiť iba lapač kódov.

“Sara Ackerman opäť prináša strhujúci román z obdobia druhej svetovej vojny na Havaji. Vďaka jej živému rozprávaniu ožíva ostrov a vy sa cítite ako priami účastníci. Vďaka odvážnej hrdinke, desaťročí starému tajomstvu a strhujúcej romantike je táto kniha jednoznačne neprehliadnuteľná!”
Amanda Skenandore, autorka knihy Druhý život Mirielle Westovej

Kategórie: Autori

0