Všetky webové knižné portály ponúkajú o tejto autorke len krátky text – nečudo, ide o začínajúcu, no napriek tomu veľmi úspešnú literátku, o ktorej budeme ešte zaručene počuť, keďž už jej prvotina nabrala rýchlo na sláve: Jenny so slávnym priezviskom Jackson je mladučká autorka s dlhými blond vlasmi a jemnými črtami, s milým úsmevom. A úspešná – podľa nálepky Bestseller New York Times určite. A aj šikovná podnikateľka v knižnom svete – je viceprezidentkou a redaktorkou vydavateľstva Alfred A. Knopf. So svojou rodinou žije v Brooklyn Heights v New Yorku.

Dom na Pineapple Street (2023), ktorý sa stal bestsellerom práve The New York Times, je jej prvý román. Na mojE-knihy ho prinášame v českom jazyku:
Už výstižná ilustrácia môže napovedať o obsahu knihy: tri zlaté vajcia v hniezde – takže bohatstvo, majetok, peniaze? Pod jednou strechou, teda v hniezde? Veru tak.
sleduje tri ženy v jednom bohatom brooklynskom klane. Darley, najstaršia dcéra z dobre prepojenej starej rodiny Stocktonovcov, nasledovala svoje srdce, vymenila prácu a dedičstvo za materstvo, no vzdala sa pri tom až príliš veľa. Sasha, dievča zo strednej triedy z Nového Anglicka, sa vydala do rodiny a zistila, že je vnímaná ako outsider. A Georgiana, dieťa rodiny, sa zamilovala do niekoho, koho nemôže mať a musí sa rozhodnúť, akým človekom chce byť.
Všetky tri zvyknuté na komfort, jachty, večierky, tenisové kluby… Čo sa zrazu stane, že celá rodina sa zatrasie a postaví čelom ku svojim peniazom?

Sledujte s nami osudy trojice hlavných aktériek, ich svety, vnímanie a radosti i strasti. S príjemnou dávkou humoru.

Kategórie: Autori

0