Ak máte ešte neprebádané vody slovenskej detektívky, ste tu správne. Zoznámte sa s jej ikonou – tajomným DD, Docentom Detektívky, ktorého pravé meno pozná len najbližšia rodina a pár vyvolených.

Poďme na to, začítajte sa s nami…

Dominik Dán (1955 – vraj aj tento údaj o narodení je falošný….) je najznámejším autorom slovenskej krimi vôbec, o čom svedčí jeho skoro 40 kníh písaných pravidelne s témami od 80-tych rokov minulého storočia, avšak vydávaných až po roku 2000. 

Publikuje pod pseudonymom, čo vedie ešte k väčším dohadom, o koho vlastne ide a čo má za sebou, keď už cez dvadsať rokov tajomne pôsobí na slovenskej literárnej scéne. Vie sa akurát to, že je bývalým kriminalistom.

Čitatelia už tradične očakávajú dve jeho knihy ročne – jednu na deku k vode a druhú pod perinu v zime.

Všetky prípady riešia detektívi z oddelenia vrážd policajného zboru Nášho mesta (žeby Bratislavy)? Každá kniha je prekvapivá, originálna a niektoré dostali aj pokračovanie.

Vystupujú v nich príťažlivé postavy z reality a krimi-témy rezonujúce v slovenskej verejnosti, ktoré si dobre pamätajú ľudia zrelého veku – boje v podsvetí, mafiánske vraždy bossov a bankárov, vraždy na objednávku (dokonca z radov polície), týranie a šikana, obchod s bielym mäsom a drogami, nekalé praktiky ŠtB a policajtov. Toto celé namiešané do krátkych kapitol so spádom. A okorenené humorom. Naozaj gurmánske čítanie!

O tom, že je DD skutočným majstrom, svedčí aj predaj jeho kníh, ktorý v roku 2017 prekročil milión výtlačkov. A v neposlednom rade aj autorova spolupráca na populárnom seriáli RTVS Kriminálka Staré Mesto (2010) a sfilmovanie jeho diela Červený Kapitán (2016).

Získal tiež niekoľko ocenení Knižná múza (Panta Rhei), veľké množstvo diel vyšlo aj ako audiokniha s výborným M. Geišbergom. Milujú ho aj českí čitatelia.

Takže – poďte s nami z pohodlia domova zaplniť medzeru v poznaní slovenskej krimi – tým najlepším na scéne: tajomným DD.

V núdzi poznáš priateľa, a keď ho nemáš…prídu policajti.

Nehanebné neviniatko, 2005

Celú ponuku nájdete tu: kompletná ponuka autora Dominik Dán

Kategórie: Autori

0