Úplne sa vymykajúci bežnej realite a bežným pracujúcim mužom a tiež bežným spisovateľom – má divoké dlhé zvlnené vlasy, briadku i bokombrady a bodavý pohľad. Niektorí by ho možno nazvali čudák: veď len čítajte!
David Glockner (1971) vyštudoval chémiu, ale čoskoro opustil bezpečie a istotu laboratória a teraz sa venuje hudbe, písaniu a záhaľke. Občas pracuje v novinách a časopisoch. Dlhý čas strávil vo vnútrozemí Kréty skúmaním jaskyne, kde sa údajne narodil boh Zeus. Ostrov narýchlo opustil po tom, čo ho sused v návale žiarlivosti postrelil brokovnicou. Teraz žije hlboko v pohraničných lesoch na severe Čiech. V roku 2009 debutoval trilerom Satanovo vajce, dobrodružným románom s prvkami fantastiky, v ktorom sa prelína súčasnosť s minulosťou.
mojE-knihy vám ponúkajú zopár jeho diel – pozrime sa spolu na Cisárovho ľavobočka (2018) v českom jazyku:
Tomáš Garrique Masaryk bol zakladateľom Československa a jeho prvým prezidentom. Dodnes je filozofmi považovaný za morálnu autoritu. O jeho živote a diele sa píše v nespočetných knihách.
Zdá sa však, že zostáva záhadou: kto bol jeho biologickým otcom? Glockner predkladá neuveriteľnú hypotézu, s ktorou seriózni historici nesúhlasia. Správu o možno „najväčšom vtipe v českej histórii“. Rodičov Theresiu a Josefa Masarykových nájdete vo všetkých oficiálnych životopisoch prvého československého prezidenta. Theresia, rodená Kropaczek, pochádzala z nemecky hovoriacej meštianskej rodiny z Moravy. Neskôr strávila asi tri roky ako slúžka vo Viedni, no v roku 1847 sa vrátila do svojho rodného mesta Hodonín / Göding. Keď sa 15. augusta vydala za Josefa Masaryka, bola v treťom mesiaci tehotenstva. Len krátko nato sa v denníku habsburského cisára Františka Jozefa nachádza záznam: „Kropaczek skončil“. Nehoda? David Glockner tomu neverí.
Profesor Otakar Funda objavil túto poznámku náhodou vo viedenskom archíve asi pred 20 rokmi. Už vtedy pedpokladal senzáciu, no čakal na vhodný okamih. Glockner napríklad zistil, že Franz Josef bol v inkriminovanom čase skutočne na Morave. Zároveň sa zúčastnil na veľkom vojenskom cvičení pri Hodoníne, ktoré malo zmobilizovať armádu proti maďarským povstalcom. Theresia Kropaczek v tom čase pracovala ako hlavná kuchárka na jednom z cisárskych panstiev v Hodoníne.
Čítajte s nami – jedna z fikcíí, možno nie až tak nepravdepodobných…