Jej meno evokuje dobrú kávu, jej knihy sú rozhodne čítaním ku šálke tohto kultového nápoja rozhovorov, sedení a úvah.
Anne Jacobs je výborne vyzerajúca, už 82-ročná dáma žijúca v Nemecku. Anne Jacobs je nemecká spisovateľka, ktorá vstúpila do povedomia predovšetkým čitateliek ženských románov. Jej séria Panský dom sa teší veľkej obľube.
Narodila sa a vyrástla v Dolnom Sasku. Najprv študovala hudbu a jazyky a zložila štátnu skúšku ako učiteľka strednej školy. Pracovala v kníhkupectve, vydala sa a porodila 2 deti. V určitom veku sa ale prejavili otcovské gény (bol dramatik). Anne vtedy začala s pokusmi o vlastnú písanú tvorbu. Najprv sa pokúšala o básne, neskôr o poviedky, až skĺzla k románom.
Než vydala prvú knihu, prešla tŕnistý kus cesty. Aj keď to bolo chvíľami náročné, nevzdala to a išla za svojím snom. Doteraz publikovala približne dvadsať románov. Práca ju veľmi baví, dopriava jej slobodu, ale zároveň si vyžaduje veľkú disciplínu. Písaniu sa venuje denne šesť až osem hodín, a to aj cez víkendy a sviatky. Po dokončení románu si dovolí týždeň alebo dva pauzovať a až potom sa vrhne na ďalšiu knihu.
Rodinná história Melzerov, ktorí sa objavujú v sérii Panský dom, je jedným z jej najobľúbenejších projektov. Námet získala od starého otca, ktorý kedysi vlastnil továreň. Síce neprodukovala žiadne textílie, ale časti k cievkam. Zariadenie nefungovalo dlho a muselo byť predané. Annin otec jej o ňom často rozprával. Čitatelia ju môžu poznať aj vďaka knižnej sérii Kaviareň U Anjela.

A prečo u nás, na mojE-knihy, neponúknuť práve jej preslávené Panské sídlo (2021), s orientačným podnadpisom Počiatok rodinnej ságy:
Ponoríme sa do atmosféry predvojnového Nemecka, do života smotánky a jej služobníctva, nebude chýbať romantická zápletka. Autorka vie veľmi dobre vykresliť každú atmosféru a vtiahnuť vás do príbehu. Hlavná hrdinka Mária sa dostáva na panské sídlo medzi služobníctvo majúce plné ruky práce – panstvo si chce užiť plesovú sezónu. Všetci sa tešia, okrem Paula, dediča rodiny.
Spoločenský “hrmot” mu nevyhovuje, ale možno to niekto zmení…

Knihu ponúkame v českej verzii.

Kategórie: Autori

0