Z populárneho severského Larsa Keplera sa odpojila jedna jeho časť alebo obe naraz? – Alex Ahndoril – a z jeho/jej/ich pera vyšlo nové dielo. Zostane tajomstvom, ktorý Alex – či žena, muž, alebo obaja? Každopádne – severská kvalita zostala, aj keď sa pretavila do iného odtieňa detektívky, a to je pre nás čitateľov to podstatné.
Pokiaľ vás zaujíma pôvodný Lars Kepler, môžete si prekliknúť na našom portáli na https://moje-knihy.sk/autor/lars-kepler/.

Náš portál mojE-knihy ponúka novinku Keď nájdem kľúč (2023), v češtine, ktorá je prvým dielom novej série Kľúč:
Člen bohatej rodiny požiada súkromnú vyšetrovateľku Juliu Starkovú o vyriešenie nezvyčajného prípadu – našiel si v mobile fotografiu zakrvaveného muža s vrecom na hlave. Na nič si nepamätá, pretože po večeri správnej rady firmy, v ktorej sú jeho príbuzní, veľa popil a má výpadok pamäte.
Kto je muž na fotografii? Je mŕtvy? A kto je teda vlastne páchateľom? Na vyriešenie možnej vraždy si Julia prizve exmanžela Sida a spoločne sa pokúsia rozmotať toto klbko. A jednoduché to nebude.
Ak máte radi klasické detektívky á la Agatha Christie, táto sa vám určite bude tiež páčiť: veľké panské sídlo, rodina s tajomstvom, jedna veľká záhada, dobre vykreslené postavy a atmosféra. Dej je vystavaný na dialógoch a konaní postáv, z ktorých vám niektoré možno nebudú úplne sympatické. Je prepletený viacerými rodinnými tajomstvami, ktorých odhalenie bude veľmi zaujímavé. Príbeh je jednoduchý, ale i napriek tomu zamotaný a čitateľ bude sám chcieť odhaliť páchateľa. Miestami sa na niektorých hláškach nasmejete, čo určite nie je na škodu. Koniec zostane otvorený. A čo má s tým všetkým spoločné kľúč? To si už budete musieť zistiť sami a určite neobanujete.
Lars Kepler so svojou severskou drsnosťou prešiel ku Alexovi Ahndorilovi s jeho pečaťou klasickej anglickej detektívky.

Skúsme dať šancu z pohodlia domova niečomu “neo”!

Kategórie: Autori

0